MGM (snímek 6697)

MGM

Recenzi připravil standa.e

Naposled změněno dne 19.3.2020, 22:43:51

English version / Zpátky na obsah

  
Vydavatel:  MGM Home Entertainment (Velká Británie)

Region:  2 a 4
RCE ochrana:  není
Systém ochrany dat:  CSS / CPPM

Typ disku:  DVD9 (data zabírají 4,90 GB)

Délka (hh:mm:ss.snímky):  1:18:27.17

Video:  PAL
Formát obrazu:  1,84:1 (anamorfní widescreen)


Datový tok (min / průměr / max):  2,02 / 7,42 / 9,45 Mb/s

Datový tok (min / průměr / max)

Zvuk:
 

anglicky (Dolby Digital, 2.0 mono, 192 kb/s)
německy (Dolby Digital, 2.0 mono, 192 kb/s)
francouzsky (Dolby Digital, 2.0 mono, 192 kb/s)
španělsky (Dolby Digital, 2.0 mono, 192 kb/s)
italsky (Dolby Digital, 2.0 mono, 192 kb/s)

Titulky: anglické, anglické (pro sluchově postižené),
německé, německé (pro sluchově postižené),
italské, francouzské, španělské, nizozemské,
švédské, finské, norské a dánské

Jazyky menu: anglicky, německy, francouzsky, španělsky a italsky


Bonusy:
 

Kinoupoutávka (3:14, anglicky, 1,33:1)


MGM / PB Publishing (snímek 6891)

MGM / PB Publishing

Recenzi připravil standa.e

Naposled změněno dne 19.3.2020, 22:43:51

English version / Zpátky na obsah

  
Vydavatel:  PB Publishing, s.r.o. / MGM Home Entertainment Inc. (Česká republika)

Region:  1, 2, 3, 4, 5, 6 a 8
RCE ochrana:  není
Systém ochrany dat:  CSS / CPPM

Typ disku:  DVD5 (data zabírají 3,35 GB)

Délka (hh:mm:ss.snímky):  1:18:34.08

Video:  PAL
Formát obrazu:  1,85:1 (anamorfní widescreen)


Datový tok (min / průměr / max):  0,20 / 5,49 / 8,39 Mb/s

Datový tok (min / průměr / max)

Zvuk:
 

anglicky (Dolby Digital, 2.0 mono, 192 kb/s)

Titulky: české*, maďarské a rumunské

Jazyky menu: anglicky


Bonusy:
 

žádné

Poznámky: 
Disk vyšel 28. 3. 2011 jako součást stánkové kolekce vydavatelství PB Publishing pojmenované "20 x Woody Allen" (od přelomu července / srpna 2011 bylo možno zakoupit celý box též v maloobchodní síti). V rámci této kolekce mu předcházely nebo ho následovaly níže uvedené snímky z původního katalogu MGM:Srovnáním se starší britskou edicí, zjistíme následující:

  • Na začátku filmu se nacházejí novější loga MGM a United Artists (nahoře, pod nimi úvodní logo původní britské edice):  • Celý film získal odlišné, většinou i teplejší (nažloutlejší) barevné tónování, což vzhledem k "modrému" trendu ostatních novějších přepisů filmů Woodyho Allena poněkud překvapuje. Je také méně ostrý, snad ve snaze zakrýt filmové zrno. Rozdílná je i velikost ozářených ploch v záběrech s dopadajícím ostrým bodovým světlem (srovnej snímky 85026 a 85220 či 87793 a 87987 níže).
  • Oba přepisy se mírně odlišují v (ne)přítomnosti kazů v podobě různých drobných smítek atp. Ani jedna z verzí nelze označit za zcela čistou - viz např. snímky 54003 staré britské edice a 54197 nového vydání PB Publishing, v němž se u brýlí muže v pozadí vyskytuje smítko, jež ve staré verzi přepisu není.
  • Přílišná snaha digitálně upravit a vyhladit záznam spolu s nižším datovým tokem a obecnými charakteristikami kodeku MPEG-2 vedla v nové verzi až k takovým nepříjemným důsledkům, jako je vytváření notoricky známých kostiček a "mušinců" kolem ostrých hran. Vzorovým příkladem mohou být opět snímky 85026 starého, resp. 85220 nového přepisu. Ve výřezu níže si můžete oba přepisy porovnat v trojnásobném zvětšení oproti původní velikosti.

Popis ovládání:

Výběr výchozího snímku provádíte příslušnými tlačítky nad obrázkem. Po nejetí myši do obrázku se zobrazí jeho třikrát zvětšená varianta. Pohybem myši se následně po vybrané zvětšenině pohybujete v příslušném směru. Pro porovnání konkrétního místa s tímtéž místem na zvětšenině druhé edice a pro pohyb po ní stačí stisknout a podržet levé tlačítko myši. Jeho uvolněním se vrátíte zpět do výchozí verze.

Poznámka: Pro korektní zobrazení je třeba mít povolený JavaScript a plně načtenou stránku.


CS 85220
Porovnání české a britské edice - 3x zvětšeno.

Všimněte si rozdílu v zrnu, jež ve starém přepisu převládá a zachovává zdání filmovosti, bílého svislého kazu v levé části obrazovky a tmavých skvrn na nohavicích muže zakrývajícího slunce. Tyto dvě chyby nový přepis odstranil, spolu s nimi však zrno výrazně potlačil a slil plochy blízkého odstínu do jednolitých bloků - čtverečků. Ty jsou obzvlášť patrné na málo kontrastních plochách zastíněných uniforem a na hranách odlesku slunce na čočce kamery, jež tak ztrácejí oválný tvar. Přibyly též mušince na drobných bílých kazech.

Z jazykového hlediska je zajímavě řešený obal filmu - jednoduchý digipack vyvedený kompletně v angličtině (v angličtině jsou též popisky na samotném disku) je zasunut do kompletně lokalizovaného "rukávu". Stejně jako v případě "univerzálnosti" anglického menu to je z důvodu hromadné výroby disků pro ČR (Slovensko), Maďarsko a Rumunsko. V případě menu (v němž výběr jazyku v úvodu pouze určuje jednu ze tří jazykových verzí protipirátského videa) šlo nejspíše o snahu minimalizovat náklady na authoring.


Titulky jsou posunuty zbytečně vysoko do obrazu, jejich světle šedá barva působí příjemně.

* Autorkou českých titulků je Dana Hábová. O rozdílech oproti jejich televiznímu provedení nejlépe zde v článku "Stejná žena" na stránkách Zóny.
** V ČT uvedeno dříve jako "Erotická komedie noci svatojánské", na TV Prima jako "Sexuální komedie noci svatojánské".
*** Známo též pod názvem "Éra rozhlasu" (M. Žantovský).


Arrow Films / Blu-ray (snímek 6916)

Arrow Films / Blu-ray

Recenzi připravil standa.e

Naposled změněno dne 7.9.2020, 20:30:25

English version / Zpátky na obsah

  
Vydavatel:  Arrow Films (Velká Británie)

Region:  B
RCE ochrana:  n/a
Systém ochrany dat:  AACS

Typ disku:  BD50 (data zabírají 30,30 GB)

Délka (hh:mm:ss.snímky):  1:21:58.22

Video:  MPEG-4 AVC, 1080p24/1,001
Formát obrazu:  1,85:1


Datový tok (min / průměr / max):  0,00 / 37,55 / 53,26 Mb/s

Datový tok (min / průměr / max)

Zvuk:
 

anglicky (LPCM, 2.0 mono, 2 304 kb/s)

Titulky: anglické (pro sluchově postižené)

Jazyky menu: anglicky


Bonusy:
 

Kinoupoutávka (3:13, anglicky)

Poznámky: 
Disk č. 1 ze série raných allenovských filmů vydaných britskou společností Arrow Films roku 2016. Je velmi strohého provedení. O to více energie vložili jeho tvůrci do protipirátského boje za pomoci specifického způsobu authoringu (což může způsobit nečekané komplikace legálnímu držiteli disku). Samotný stream s filmem obsažený v souboru 00001.m2ts je totiž na svém počátku i konci prodloužený o balastní materiál. Jeho délka činí 2 880 framů před "oficiálním začátkem filmu" (filmem v tomto smyslu míníme úvodní loga filmů MGM a UA, úvodní titulky, samotný film, závěrečné titulky a závěrečné logo MGM) a je tvořen barevným monoskopem, textovou obrazovkou a prázdnými framy vyplněnými černou barvou. Na konec filmu je pak za závěrečné logo přilepen apendix o délce 6 852 framů. Ten kromě černých framů obsahuje opět textovou obrazovku a víceméně náhodný výběr záběrů z filmu. Věc je komplikovanější o skutečnost, že doskok z menu do streamu s filmem na frame 2880 není zacílen do klíčového snímku. Nejbližší klíčový snímek je až ten s hodnotou 2886, tedy o šest framů dál. Pokud by tedy pirát odstřihával úvod na místě doskoku z menu (a tedy toho, co lze považovat za výše uvedený "oficiální" začátek filmu), dostane video s poškozeným začátkem (nepoužije-li speciální software). Proč si vydavatel myslí, že je pro piráta problém střihnout začátek o šest framů dál (o možnosti rekomprese jako takové nemluvě), je pro mne záhadou. Jen tím komplikuje možné přehrávání legálním vlastníkům filmu (výše uvedený MPC-HC má problém s přehráváním filmu, pokud pomocí playlistu doskočí právě na frame 2880. Přehrává-li ovšem samotný soubor 00001.m2ts, tedy včetně balastu na začátku i na konci, nemá s přehráváním problém).

Ukázka z balastu před i za samotným filmem.

Pro naši recenzi považujeme za délku filmu tu část, která se nachází mezi výše uvedenými framy 2880 (0:02:00.120) a 120816 (1:23:59.034), tedy mezi místem, do něhož doskočíme z menu před úvodní logo MGM a místem, na němž se přehrávání filmu z menu po závěrečném logu MGM do menu opět vrátíme.

Disk byl od října 2016 distribuován spolu s dalšími pěti disky též v cenově zvýhodněném boxsetu Woody Allen: Six Films - 1971-1978:

Box je z tvrdého kartonu s otevřenou pravou stranou, do níž se zasouvají jednotlivé krabičky s disky a kniha. Snímky zobrazují: 1) Hřbet boxu (zúženo), 2) Titulní strana boxu, 3) Hřbety DVD a knihy zasunuté do boxu, 4) Titulní strana knihy, 5) Pro porovnání hřbety jednotlivě zakoupených disků.

Ten obsahoval následujících šest filmů a jednu stostránkovou knihu (číslování filmů na hřbetě se od čísla 5 mezi disky prodávanými v sadě a mezi disky prodávanými samostatně odlišuje):


Většina evropských disků kódovaných pro region B obsahuje speciální obrazovku, jež při vložení do mechaniky s odlišným kódováním regionu informuje uživatele o důvodu, proč mu nedovolí BD přehrát. Nikoliv ovšem disk z produkce firmy Arrow Films. Ten se prostě zastaví. Jenom zastaví. Nic víc.

Zde si obrázky můžete prohlédnout ve skvělém Full HD 1080.

* Jde o přebal vydání MGM UK z roku 2013. Obsah disku je zcela totožný, disky se od sebe liší pouze přebalem krabičky.
** Kniha v pevné vazbě obsahuje nové i archivní texty k uvedeným filmům, jejichž autory jsou Woody Allen, Michael Brooke, Johnny Mains, Kat Ellingerová, John Leman Riley, Hannah Hamadová a Brad Stevens.

English version / Zpátky na obsah

MGM | MGM / PB Publishing | Arrow Films / Blu-ray

MGM (snímek 10273)

MGM | MGM / PB Publishing | Arrow Films / Blu-ray

MGM (snímek 28513)

MGM | MGM / PB Publishing | Arrow Films / Blu-ray

MGM (snímek 47694)

MGM | MGM / PB Publishing | Arrow Films / Blu-ray

MGM (snímek 54003)

MGM | MGM / PB Publishing | Arrow Films / Blu-ray

MGM (snímek 59169)

MGM | MGM / PB Publishing | Arrow Films / Blu-ray

MGM (snímek 63937)

MGM | MGM / PB Publishing | Arrow Films / Blu-ray

MGM (snímek 79119)

MGM | MGM / PB Publishing | Arrow Films / Blu-ray

MGM (snímek 82251)

MGM | MGM / PB Publishing | Arrow Films / Blu-ray

MGM (snímek 85026)

MGM | MGM / PB Publishing | Arrow Films / Blu-ray

MGM (snímek 87793)

MGM | MGM / PB Publishing | Arrow Films / Blu-ray

MGM (snímek 101295)

Nahoru / Zpátky na obsah

Valid HTML 4.01 Strict